Przejdź do treści

Zapraszamy na obchody 40. rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej, Warszawa, od piątku 7 czerwca do niedzieli 9 czerwca – ul. Rakowiecka 37

Zapraszamy na obchody 40. rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej, Warszawa, od piątku 7 czerwca do niedzieli 9 czerwca – ul. Rakowiecka 37

 

 

Program obchodów 40. rocznicy powstania FMW

 

08.06.2024 r. Teren Muzeum Żołnierzy wyklętych i Więźniów Politycznych PRL ul. Rakowiecka 37 w Warszawie.

 

godz.10.00 Zwiedzanie Muzeum ŻWiWP wraz z przewodnikami - Jarosławem Wróblewskim, dyr. Jackiem Pawłowiczem i kier. dr Bartoszem Kapuściakiem, istnieje możliwość wejścia w późniejszym terminie z innymi grupami o 12.00, 14.00 i 16.00.

godz. 12.00 Msza św. odprawiana przez ks. Jarosława Wąsowicza, wraz z innymi kapłanami w Pawilonie XII Więzienia (ta część nie jest udostępniana do zwiedzania).

godz. 15.00 Otwarcie wystawy w sali wystawienniczej Muzeum, poświęconej 40. rocznicy powstania FMW.

godz. 15.40 - 16.30 Na dziedzińcu Muzeum w namiocie odbędzie się panel dyskusyjny prowadzony przez red. Bogdana Rymanowskiego. Udział w dyskusji wezmą prof. Sławomir Cenckiewicz i senator Krzysztof Kwiatkowski (dawni uczestnicy działający w strukturach FMW). Temat dyskusji "Jedna Ojczyzna, dwa plemiona".

godz. 19.00- 20.30 Koncert zespołu Kwartet Pro Forma, który będzie wykonywał utwory tria: Jacek Kaczmarski,  Przemysław Gintrowski  i Zbigniew Łapiński.

Miejsce – dziedziniec Muzeum.

 

09.06.2024 r. Teren Kościoła św. Stanisława Kostki  ul. Hozjusza 2  w Warszawie.

 

godz. 13.00  Odbędzie się Msza św. w koncelebrze kapłanów związanych z FMW w intencji dziękczynnej za 40 lat czuwania nad środowiskiem bł.ks. Jerzego Popiełuszki. Homilię wygłosi kapelan FMW ks. Jarosław Wąsowicz.

godz.14.00 Po mszy odbędzie się poświęcenie sztandaru FMW przy grobie bł.ks. Jerzego Popiełuszki.

14.30 Zakończenie obchodów.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w w/w uroczystościach.

 

Podczas obchodów wspieramy inicjatywę ks. Jarosława Wąsowicza /KAPELAN SFMW/ zbierając pieniądze dla dzieci z Wileńszczyzny na ich wakacje.

Prosimy o wsparcie ogłoszonej zbiórki w Internecie.

https://pomoc.pl/koncert-i-wakacje-dla-dzieci-z-wilenszczyzny?