Przejdź do treści

ZAPROSZENIE PIĄTEK 4 CZERWCA, 18.00

Zapraszamy w piątek 4 czerwca o godzinie 18.00 do baru „Kępa Potocka” (potocznie zwanego U Araba), położonego nad pięknym żoliborskim kanałkiem.
4 czerwca 1989 roku jak wszyscy dobrze wiemy był dniem pierwszych częściowo wolnych wyborów do Parlamentu, a symbolicznie oznacza dla wszystkich Polaków dzień, w którym dobiegł końca okres totalitarnych, komunistycznych rządów w naszym kraju.
Z tej okazji chcemy zaprosić  wszystkich chętnych na wspólne uczczenie 33. rocznicy tych wydarzeń. Spotkanie ma charakter towarzyski. To świetna okazja dla wszystkich, aby w towarzystwie dawnych działaczy opozycyjnych z czasów PRL-u przy kuflu zimnego piwa i muzyce Jacka Kaczmarskiego powspominać te niespokojne czasy. Szczególne zaproszenie organizatorzy kierują do ludzi młodych, urodzonych już w wolnej Polsce. Będą mieli możliwość dowiedzieć się jak wyglądała tamta rzeczywistość i porozmawiać z bezpośrednimi świadkami tamtych mrocznych czasów.
Impreza ma swoją historię. Odbywa się co roku. Pierwsza odbyła się siedem lat temu i była bardzo udana. Zapraszamy zarówno tych, dla których pierwsze wybory są  doświadczeniem życiowym jak i tych, dla których jest datą z podręcznika historii.
Patronat: Mazowiecka Wspólnota Samorządowa i Stowarzyszenie Wolnego Słowa.
Patronat medialny nad imprezą: Informator Żoliborza oraz portal izoliborz.pl